Producenci
Produkt dnia
Kasa fiskalna Novitus SDF-3 BASIC - MYJNIE SAMOCHODOWE
Kasa fiskalna Novitus SDF-3 BASIC - MYJNIE SAMOCHODOWE
1 709,70 zł 1 390,00 zł
szt.
Czytnik kodów kreskowych Honeywell Voyager 1250g
Czytnik kodów kreskowych Honeywell Voyager 1250g
269,00 zł 218,70 zł
szt.

Tani serwis kas fisklanych, komputerów stacjonarnych, laptopów - Legionowo, ul. Piłsudskiego 31A

Blog: Kategorie
Blog: Chmura tagów
Pomoc zdalna

Do sesji zdalnej pomocy będziesz potrzebował programu TeamViewer.

Możesz pobrać go tutaj

Kontakt z serwisem: 509 466 466

Jesteśmy członkiem:

KRD

Nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących

Nazwy na paragonach
Wg nowych regulacji, paragon musi zawierać nazwę towaru lub usługi pozwalającą na jednoznaczną ich identyfikację. Oznacza to, że nie można prowadzić sprzedaży na kasie drukując na paragonie nazwy grup towarowych (np. Owoce, Warzywa, Nabiał) tylko trzeba stosować bardziej dokładne nazwy towarów (np. Jabłka, Marchewka, Jogurt), aby na podstawie wydrukowanej na paragonie nazwy oraz ceny klient mógł bez przeszkód dokonać reklamacji/zwrotu zakupionego towaru.


NIP nabywcy
Rozporządzenie wprowadza również możliwosć drukowania na paragonie NIPu nabywcy. Jest to zupełnie nowa funkcjonalność której wcześniej nie wymagano od urządzeń obecnie dostępnych na rynku. Warto tu zaznaczyć. że drukarki Novitus mogą wydrukować takie informacje na swoich paragonach, a w procesie homologacji są obecnie trzy urządzenia, które taką funkcjonalność będą już miały oficjalnie.


Rabaty i narzuty
Rozporządzenie nakazuje drukowanie na paragonie wartości rabatów lub narzutów, o ile występują (nie wystarczy drukowanie wartości procentowej rabatów/narzutów, konieczne jest drukowanie ich wartości). Urządzenia fiskalne Novitus drukują te dane zgodnie z wymaganiami obecnego rozporządzenia.


Ważność homologacji kas
W artykułach prasowych pojawiły się wątpliwości, co do możliwości stosowania obecnie używanych kas przez podatników, ich zakupów w najbliższych miesiącach oraz ewentualnego dopasowania ich do obecnych wymagań. Niejasności takie pojawiają się ze względu na stwarzające niektórym ekspertom problemy interpretacyjne zapisy paragrafów 36 i 37 przepisów przejściowych i końcowych w/w Rozporządzenia. Mowa jest tam m.in. o możliwości używania kas niespełniających nowych wymagań do dnia 30 września 2013 roku. Naszym zdaniem, przepisy pozwalają na dalsze używanie wszystkich kas, które zostały zakupione przez podatników w okresie, gdy posiadały ważną decyzję Ministra Finansów lub potwierdzenia Prezesa Głównego Urzędu Miar. Tak samo można będzie nadal je kupować w przyszłości, aż do wygaśnięcia w/w decyzji lub potwierdzenia, natomiast użytkować aż do ich "śmierci technicznej".


Dostosowanie się do nowych wymogów
W okresie do 30 września 2013 podatnik ma czas na zmiany w ustawieniach kas, które na to U pozwalają, aby dopasował do nowych wymagań (np. drukowanie na paragonie wartości kwotowej udzielonego rabatu/narzutu a nie samej wartości procentowej). Nie ma mowy o zmianie oprogramowania kas. W tym czasie należy również dopasować bazy towarowe w kasach do nowych wymogów. Podatnik do tego czasu ma również obowiązek dostosowania się do prowadzenia ewidencji zwrotów towarów, reklamacji oraz ewidentnych pomyłek, zgodnie z określonymi w § 3 Rozporządzenia.


Nowe wymagania techniczne
Wszystkie nowe wymagania techniczne, które są opisane w Rozporządzeniu obowiązywać będą w kasach, które będą homologowane na mocy nowego Rozporządzenia Ministra Gospodarki "w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące". które zostaną wydane najwcześniej kolo połowy roku.

Broszura z Ministerstwa Finansów
Aby w pełni rozwiać Państwa obawy co do interpretacji zapisów Rozporządzenia, w najbliższym czasie zamieścimy na stronie specjalną broszurę przygotowywaną przez Ministerstwo Finansów, w której będzie opis do poszczególnych paragrafów wydanego Rozporządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl